תקרת צלעות

תקרה רחבת ידיים ללא תמיכה אינה פריבילגיה של קתדרלות! ניתן להשיג אחת כזו באמצעות בנייה של “תקרת צלעות”

נדרש פתרון לבניית חללים רחבי ידיים ללא תמיכה

באדריכלות המודרנית מקובל לתכנן חללים רחבי ידיים גם במבני ציבור וגם בבתי מגורים. חללים אלו דורשים תקרות עם פני שטח גדול, ללא תמיכות של עמודים וקירות. תקרה כזאת תהיה בעלת עובי גדול ומשקל גבוה, על מנת לשאת את העומס העצמי שלה ואת העומסים בעת החיים במבנה. השגת החוזק הנדרש משמעותו שימוש בכמויות גדולות של בטון ופלדה, ואלו מייקרים במידה רבה את עלויות המבנה.

תקרת צלעות בחתך כפול היא תקרה קלה, עמידה ופשוטה ליישום

תקרת צלעות היא טכנולוגיית בניה שכיחה לתקרות בחללים גבוהים. על תבניות היציקה מסדרים את בלוקי הפוליסטירן המוקצף (קלקר) של פוליביד במרחקים קבועים. לאחר הנחתם, מחברים את מוטות הפלדה ואז יוצקים את התקרה, בהתאם כמובן לתוכנית מהנדס. בין הגופים מתקבלות קורות הנקראות “צלעות”. הן אלו שנושאות את התקרה. במפתחים של עד 8 מטר אורך, מומלצים בלוקי אוניה – שילוב של בלוקי בטון דקים עם גופי פוליסטירן מוקצף, ובמפתחים העולים על 8 מטר אורך, מומלץ להשתמש בבלוקי פוליקל. היתרון הבולט של גופי הפוליקל הוא משקלם הנמוך, אשר מאפשר את הפחתת משקל התקרה וחיסכון בכמויות בטון ופלדה.

שימוש בבלוקי אוניה או בלוקי פוליקל מפחית את השימוש בבטון ופלדה ומוזיל עלויות

אין סיבה לוותר או לא לספק ללקוח את התקרה שהוא מבקש. מילוי התקרות באלמנטים ייעודיים של פוליסטרן מוקצף (קלקר), מורידים ממשקלה וכך פוחת השימוש הנדרש בבטון ובפלדה. הדבר מוביל לחיסכון בעלויות החומרים, שיפור הבידוד התרמי, והכי חשוב – לתקרה רחבה או גבוהה בדיוק לפי התוכנית.

למידע נוסף על פוליקל לחצו כאן