מוצרי בסיס- פוליסטירן,פוליפרופילן, פוליפאן

בואו לקרוא על חומרי הבסיס מהם אנו מייצרים את מגוון המוצרים שלנו

פוליסטירן

פוליסטירן – (באנגלית: Polystyrene; בעברית נפוץ השם קלקר לפוליסטירן מוקצף) הנו פולימר (מולקולת ענק) עשוי מהמונומר סטירן, פחמימן נוזלי שמיוצר באופן מסחרי מנפט. בטמפרטורת החדר, פוליסטירן הוא בדרך כלל תרמופלסטי מוצק, אך יכול להתמוסס בטמפרטורות גבוהות יותר, לטובת עיצוב או הבלטה ואז מיצוק מחדש. סטירן הוא מונומר ארומטי, ופוליסטירן הוא פולימר ארומטי.
לפוליסטירן המוקצף תשלובת של תכונות: קל משקל, בעל מוליכות נמוכה, גמיש ונוח לעיצוב ולעבודה עימו, הופכים אותו למוצר בסיס למגוון רב של פתרונות למספר רב של תחומי חיים, החל מענף הבנייה, דרך תעשייה, חקלאות, מזון ואפילו יצירה לילדים. ישנם 2 סוגי פוליסטירן נפוצים האחד מוקצף והשני באקסטרוזיה/ שיחול (פוליפאן) שני המוצרים משמשים לבידוד תרמי למגוון שימושים ולמגוון ענפים.
פוליסטירן מוקצף, גמיש יותר לעבודה ולקבלת מידות, גדלים וצורות מוצרים כמעט ללא הגבלה.כל אלו נובעים משיטות ייצור המוצרים, הזרקה לתבניות ויציקה לתבניות ולאחר מכן חיתוך.
פוליסטירן בשיחול כלומר, פוליסטירן בשיטת ייצור לפיה נוצק ונמשך החומר ללוחות. חומר זה פחות גמיש לעבודה, להבדיל מפוליסטירן מוקצף, אך חומר זה בעל בידוד תרמי טוב יותר והנו אטים לחלוטין לחדירת מים.

פוליפרופילן

פוליפרופילן – Polypropylene – epp
פוליפרופילן משתייך לקבוצת החומרים התרמופלסטים ונכלל בתוך משפחת הפוליאולפינים, תהליך ייצור הפוליפרופילן מתבצע על ידי פילמור של מונומר הפרופילן בצורת גז, נוכחות של קטליסטים אורגנומתכתיים בלחץ נמוך. סוד הקסם של התכונות המופלאות של הפוליפרופילן הוא הגבישיות, רמת הגבשיות נקבעת בזמן היצור על ידי סידור ודרגת קבוצות המתיל הנמצאות על הקשר החוזר בשרשרת הפולימר. קיימים מספר סוגי פוליפרופילן.. לפוליפרופילן יש את המודול הגבוהה ביותר מכל משפחת הפוליאוליפינים ויחד עם זאת הוא נכלל בתוך קבוצת הפולימרים התרמופלסטיים ההנדסיים הקלים ביותר עם צפיפות של 0.9 גרם/ סמק.

פוליפרופילן מתאפיין בתכונות מכניות טובות, עמידות תרמית מעולה, עמידות בלחות כמו כן, בעמידות בפני חומרים כימיים. תכונות אלו שמות אותו בחזית תיבות הנשיאה למוצרים הדורשים שמירה על טמ”פ.

פוליפאן

פוליסטירן בשיחול כלומר, פוליסטירן בשיטת ייצור לפיה נוצק ונמשך החומר ללוחות. חומר זה פחות גמיש לעבודה, להבדיל מפוליסטירן מוקצף, אך חומר זה בעל בידוד תרמי טוב יותר והנו אטים לחלוטין לחדירת מים.