פוליבורד - לוחות קלקר מפוליסטירן מוקצף

קלקר | פוליסטירן מוקצףפוליבורד הנו שם של מכלולו לוחות מפוליסטירן מוקצף (קלקר) במגוון צפיפויות ובמגוון מידות. לוחות אלו מיועדים ליישום בידוד תרמי בקירות המבנה ובגגות. כמו-כן מיועדים הלוחות להגנה על איטום במסד המבנה.
לוחות פוליסטירן (קלקר) עם הנקודות הצבעוניות, אלו לוחות מחוזקים, עם חומר ממוחזר למען הגנה על הסביבה

יתרונות פוליבורד

  • בידוד תרמי ברמה גבוהה ובעובי נמוך, מתאים לכל דרישות התקינה הישראלית.
  • מענה מדויק לדרישות תרמיות שונות, בזכות מגוון צפיפויות ועוביים.
  • מהירות ונוחות ביצוע, בזכות לוחות מודולרים גדולים במשקל נמוך.

יישום בתקרות ובגגות

יישום לוחות קלקר- פוליבורד בתקרות

לוחות פוליבורד המיושמים בתחתית תקרה, משמשים לבידוד תרמי.
יישום הלוחות מתבצע בעת יציקת תקרות הבטון. עפ”י שיטה זו מניחים את הלוחות על תבנית היציקה ומחברים עוגנים במרחק כל 90 ס”מ בשני הכיוונים. על הלוחות להיות עם ציפוי “אדקס” משני צידם לשם הבטחת הדבקות הלוחות אל הבטון והדבקות הטיח אל הלוחות.

יישום לוחות קלקר בגגות

לוחות קלקר פוליבורד המיושמים בגגות, משמשים לבידוד תרמי (בידוד גגות).
בכל פתרון שהוא, יש להתחשב במשקלם הקל של הלוחות ולהגן עליהם מפני הרוח.
השיטה המקובלת  הנה, הנחת הלוחות על הגג, יציקת בטקל ליצירת שיפועים. על הבטקל יש ליישם איטום ביריעות או בכל שיטה תקנית אחרת.
על גג אטום, יש להניח את לוחות הפוליבורד על שכבת האיטום ועליהם לכסות עם אגרגטים בעלי משקל מספיק, שיאפשרו חלחול המים דרכם.

נתונים גיאומטריים וטכניים

polyboard big

יישום בקורות מסד

פוליבורד משמש להגנה על שכבת איטום צמנטי בקירות מסד.

השיטה המקובלת ליישום הנה הדבקה מאוחרת של הלוחות באמצעות טיט אקרילי. במקרה זה על הלוחות להיות עם ציפוי צמנט-פולימרי הקרוי “אדקס”, להבטחת הדבקות הלוחות לבטון. באמצעות טיט אקרילי. לאחר הדבקת הלוחות, ניתן למלא בצמוד אליהן את  האדמה הנדרשת ולהיות בבטחה ששכבת האיטום לא תינזק.

 

גרף יחס מוליכות תרמית וצפיפות

graf yahas molichut termit vezfifut

יישום בקירות חוץ מצידם החיצוני

לוחות פולי בורד המיושמים מצידם החיצוני של קירות החוץ, משמשים לבידוד תרמי של מבנים.

ישנן שתי שיטות יישום לפתרון זה:
האחת, יישום הלוחות בעת יציקת קירות הבטון. עפ”י שיטה זו מצמידים את הלוחות לתבנית היציקה החיצונית מצידה הפנימי, קושרים את הלוחות לתבנית באמצעות חוטי קשירה. על הלוחות להיות עם ציפוי “אדקס” משני צידם לשם הבטחת הדבקות  הלוחות אל הבטון והדבקות הטיח אל הלוחות.

השיטה השנייה הנה, הדבקה מאוחרת של הלוחות אל קיר החוץ מצידו החיצוני, ההדבקה מתבצעת ב- PB-100במקרה זה על הלוח להיות מצפה מצדו האחד ב”אדקס” לשם הדבקות של הטיח אליו. הצד אשר נדבק אל הבטון באמצעות PB-100 יכול להיות חשוף ללא ציפוי.

יישום בקירות חוץ מצידם הפנימי

מתבצע בדומה ליישום פוליבורד בקירות חוץ מצידם החיצוני. הדרישות במקרה זה גם הן עפ”י ת”י 1920, הן נמוכות יותר בהתאם לדרישות חוזק הדבקות של מערכת טיח פנים. מצידם הפנימי של קירות החוץ ניתן לשלב לוחות פוליבורד עם לוחות גבס בכל השיטות.

עיצוב סטודיו שרון

לחצן חיוג מהיר
Menu
×